Képzéseink

ISKOLÁNKBAN FOLYÓ KÉPZÉSEK TÍPUSAI

A Budapest XXI. Kerületi Széchenyi István Általános és Kéttannyelvű Általános Iskola a Dél-Pesti Tankerületi Központ által fenntartott alapfokú 8 évfolyamos köznevelési intézmény. Iskolánk 1-8. évfolyamig általános alapműveltséget nyújt tanulói számára. Emellett kettő különböző típusú képzést kínálunk diákjaink részére.

• Általános tantervű képzés angol/német nyelvvel, emelt óraszámú matematika oktatással és emelt színtű testneveléssel

Angol/német nyelvi oktatást nyújtunk az általános tantervű „A” osztályainkban mind a 8 évfolyamon. Amennyiben a jogszabály és az osztálylétszám engedi, bontott csoportokban. A 2020. évi NAT szerint – felmenő rendszerben – az 1-3. osztályban heti egy szakköri órában, a 4. osztálytól heti három órában tanítjuk az angol/német nyelvet. A matematika tantárgyat mind a 8 évfolyamon emelt óraszámban oktatjuk. Első osztályban a 2023-2024. évi tanévtől indult el – felmenő rendszerben – az emelt színtű testnevelés képzés csepeli sportegyesületek támogatásával. A testnevelés tantárgyat 1. osztálytól szaktanárok tanítják. Felső tagozaton a sportköri foglalkozást választók számára biztosítjuk az emelt óraszámú testnevelést.

• Magyar –német két tanítási nyelvű képzés

A két tanítási nyelvű „B” osztályainkban – kimenő rendszerben – heti öt órában, csoportbontásban oktatjuk a német nyelvet a 4-8 évfolyamon, ezen felül bizonyos – az adott korosztálynak megfelelő – tantárgyakat két tanítási nyelven (magyar és német) is tanítunk. Alsó tagozaton az ének-zene, a technika és a környezetismeret tantárgyakat, felső tagozaton a célnyelvi civilizáció és a természetismeret, illetve földrajz tantárgyakat. Felső tagozaton a sportköri foglalkozást választók számára biztosítjuk az emelt óraszámú testnevelést.